Založ si blog

Trojjediný odvolaný premiér a neschopná pani z paláca vládnu Slovensku?

To predsa nemôže byť pravda! Pani prezidentka sa opäť vyznamenala. Ústava sem, ústava tam. Odstupujúceho povereného ministra zdravotníctva generála Lengvarského nahradí multitalent Heger, dostane tak po ministerstve financií aj zdravotníctvo. Aby Heger s toho nebol preťažený (veď buduje stranu) vymysleli v OĽANO ďalšiu funkciu. Nominovali akože štátneho tajomníka, mimochodom patológa, aké to príznačné pre stav zdravotníctva, pán Palkovič bude “akoby” ministrom. Veď máme aj asi “akoby” Ústavu. Všetkým zainteresovaným, okrem odvolaného premiéra, muselo byť v tej chvíli jasné, že ústava nepozná nijakého „akoby“ ministra. To im ale vonkoncom nevadí.

Menovanie Hegera za ministra zdravotníctva je teda ďaľšou katastrofou pre Slovensko. Heger nezvládal krízové momenty svojej vlády, ktorá sa mu rozpadla a nemá v sebe líderstvo, ale má veľké ambície do budúcnosti ostať premiérom.

Dočasný minister zdravotníctva Lengvarský povedal, že odchádza pre politickú korupciu a diletantizmus. To je silná káva pre vládu z “akoby” bojovníkov proti korupcii a mafiám, zrazu tu máme vládu korupčníkov a diletantov. No pekne sa tá „najlepšia“ vláda vyfarbila.

Heger s Matovičom zhodili všetky svoje zlyhania na nič netušiaceho patológa a tvária sa, že oni so zdravotníctvom vlastne nič nemajú dočinenia.

Prezidentke Čaputovej vôbec neprekáža toto zjavné trhanie Ústavy na kúsky. Vládnu tu “akoby” ministri, ktorí sú v pozícii akože štátnych tajomníkov. A tak tu máme zrazu aj trojjediného odvolaného – premiéra, ministra financií a ministra zdravotníctva, ale aj nádejného lídra „Modrej koalície“. Tá chcela, teda ešte jej aktuálny predseda Kollár, na čele nejaké A-čko a nie nejakého Dzurindu. ako experta na spájanie strán. Teraz je na ťahu Heger, aby ten neschopný a v decemdri 2022 odvolaný premiér spojil pravicu do volieb. Humor na Slovensku ešte našťastie nevymrel. Asistovať mu má Naď a Budaj. Skvelá to zostava.

Na Slovensku bude odteraz len jeden multitalent Heger, jedna palácová pani a zvyšok sprostí poddaní? Dokedy to národ a opozícia ešte bude trpieť?

Prezidentka SR Zuzana Čaputová by mala okamžite vymenovať úradnícku vládu, ktorá by viedla krajinu do predčasných parlamentných volieb, Keď píšem okamžite, myslím aj OKAMŽITE!

K vymenovaniu úradníckej vlády povedala prezidentka po páde vlády pristúpi v prípade závažného zlyhania tejto odvolanej vlády. Kedy to bude, keď nie teraz? Veď je Slovensko už na kolenách!

Akú rolu vlastne hrá Ukrajina v Afrike?

09.09.2023

Odkedy Ukrajina existuje ako samostatný štát, od roku 1991, vlády v Kyjeve pozlátili všetko, čo zostalo z dedičstva sovietskej éry. Najmä so zbraňami sa dali dosiahnuť vysoké zisky, ktoré však plynuli do súkromného sektora. To bolo bezohľadné. Musí sa zdať záhadou, že Severná Kórea bola v krátkom čase schopná zostrojiť veľké rakety a dokonca vytvoriť svoje vlastné [...]

Zelenského po summite bolí hlava!

14.07.2023

Niet sa čo diviť, že Zelenského teraz bolí hlava. Bol naivný a prehral s prefíkaným západom na celej čiare. Tak ale zvyčajne dopadnú diletanti v politike. Mal sa predsa len držať toho herectva. Teraz priviedol vlastnú krajinu do záhuby. Prvý týždeň po ruskej invázii boli otvorené dvere na dohodu s Ruskou federáciou. Nechal sa ovplyvniť západom, aby len pekne pokračoval [...]

NATO sa stále nepoučilo!

12.07.2023

Po 20-ročnom pôsobení NATO v Afganistane, ktoré skončilo v roku 2021 obrovským fiaskom, sa teraz na Ukrajine črtá podobný scenár. Bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty a bývalý zbrojný inšpektor OSN Scott Ritter vo videu zverejnenom na americkom kanáli YouTube U.S. Tour of Duty tvrdí, že je rovnako nepravdepodobné, aby bolo NATO schopné uspieť v [...]

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Bratislava polícia Dúbravka

Muž v Dúbravke začal strieľať z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočník je mŕtvy

28.09.2023 07:00, aktualizované: 09:09

Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke zo stredy na štvrtok si vyžiadala jedného mŕtveho. Ďalší štyria ľudia sa zranili.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Ukrajina 'reštartuje' ministerstvo obrany. Z troch nových námestníkov sú dve ženy

28.09.2023 06:20, aktualizované: 08:28

Ukrajina robí zmeny na ministerstve obrany. Po nástupe nového ministra Umerova mení aj námestníkov.

USA, Petr Kellner, Aljaška vrtuľník, havária

Príčinou nehody, pri ktorej zahynul český miliardár Kellner, bola zrejme chyba pilota

28.09.2023 06:04

Pravdepodobnou príčinou nehody vrtuľníka, pri ktorej v roku 2021 na Aljaške zahynul český miliardár Petr Kellner a ďalší štyria ľudia, bola chyba pilota.

podolay

Prezident Nemecko-slovenskej hospodárskej únie, poslanec nemeckého parlamentu 2017-2021. Moje blogy budú venované politike, ekonomike, ale aj spoločensky aktuálnym témam a to nielen na Slovensku. -------------------------------------------- Ďakujem za Vaše maily k článkom: pavol@podolay.eu

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 396920x
Priemerná čítanosť článkov: 9231x

Autor blogu

Kategórie