Založ si blog

Zelenského po summite bolí hlava!

Niet sa čo diviť, že Zelenského teraz bolí hlava. Bol naivný a prehral s prefíkaným západom na celej čiare. Tak ale zvyčajne dopadnú diletanti v politike. Mal sa predsa len držať toho herectva. Teraz priviedol vlastnú krajinu do záhuby. Prvý týždeň po ruskej invázii boli otvorené dvere na dohodu s Ruskou federáciou. Nechal sa ovplyvniť západom, aby len pekne pokračoval vo vojne a o dodávku zbraní bude mat postarané. Teraz po ňom zostanú státisíce hrobov mladých Ukrajincov a značne zdevastovaná krajina. Je len otázkou času, kedy ho národ vyženie z úradu?

NATO sa na summite elegantne zbavilo Ukrajiny a prehodilo ju do rúk skupiny G7. Ukrajina sa stala nežiaducou ekonomickou záťažou, ktorá splnila svoju úlohu a teraz je potrebné sa toho problému nejako rýchlo zbaviť. Krajiny NATO tak prehodili Ukrajinu skupine G7, čo je ekonomická a nie bezpečnostná aliancia.
Skupina G7 bude Ukrajinu porciovať tzv. čiastkovými úpismi, ktoré budú kryté veľkými súkromnými západnými fondmi. Jedným z najväčších veriteľov Ukrajiny sa stane americký hedžový fond BlackRock. Ukrajina sa namiesto členstva v NATO stane splátkovým kalendárom, ktorý bude insolventný a západné korporácie sa budú hojiť na ukrajinskom majetku. Teraz už nie je čas na vojnu a na NATO, teraz je čas na skupinu G7 a na rabovanie Ukrajiny. Nič z nej nezostane. Presne preto došlo k presunu garancií z NATO na bedrá skupiny G7. Nebude to Rusko, ktoré ošklbe Ukrajinu, nie. Budú to Londýnske a New Yorské kancelárie, ktoré rozporcujú Ukrajinu a jej majetky na cimpr-campr. Nič Ukrajine nezostane. Úplne nič. Čo neobsadia Rusi, to Ukrajine ukradnú finanční makléri. Tí sa v tom vyznajú. Ukrajine zostanú len dlhy a ekonomická poroba.
Putinova vláda ani po obrovských sankciách uvalených po ruskej invázii na Ukrajinu nepadla a naopak, od amerického petrodolára začalo odchádzať viac a viac štátov, na čele s Čínou, čo je najväčší zahraničný držiteľ amerických štátnych dolárových dlhopisov.
Taktiež neúspešná vojenská protiofenzíva Ukrajiny iba potvrdzuje, že Rusko na Ukrajine zostane a západ (NATO) a ani Ukrajina s tým nič nezmôžu. NATO jednoducho prehodilo Ukrajinu ako nevyhnutnú ekonomickú záťaž nepodarenej vojenskej operácie ekonomickým jastrabom zo skupiny G7.

To je v skutočnosti krutá realita záverečného protokolu zo summitu NATO vo Vilniuse!

Slúži NATO skutočne na našu obranu?

13.07.2024

Vo Washingtone sa nám skončil summit pri príležitosti 75. výročia Severoatlantickej aliancie. Mám jednu relevantnú otázku. Slúži NATO skutočne na našu obranu? Načo sme členom NATO, keď nám táto organizácia nevie, alebo nechce zabezpečiť adekvátnu protivzdušnú obranu, ale namiesto toho ju garantuje pre Ukrajinu, ktorá vôbec nie je členským štátom NATO! Takže namiesto [...]

Čo zostalo z Ukrajiny?

29.04.2024

Všetci sme prehrali. Zo slávnych „európskych hodnôt“ nezostalo nič. Vojna na Ukrajine vstupuje do svojej záverečnej fázy – Rusko túto vojnu vyhrá na všetkých frontoch. Vojensky, geopoliticky a ekonomicky. Ako sa mohla stať táto katastrofa, táto historická porážka Západu? Odpoveď je jednoduchá: kolektívny Západ všade prekročil svoje vlastné medze. Nielenže [...]

MIEROVÁ INICIATÍVA SO ZÁRUKAMI BEZPEČNOSTI PRE UKRAJINU A RUSKO

11.12.2023

Predvianočná mierová iniciatíva s medzinárodnými bezpečnostnými zárukami pre Ukrajinu a Rusko. Európske národné štáty musia rozhodovať suverénne a nezávisle o svojej bezpečnosti vo vznikajúcom multipolárnom svetovom poriadku. V posledných rokoch sa ukázalo, že EÚ a jej členské štáty boli príliš slabé na to, aby zabránili agresívnej vojne vo svojom východnom [...]

markušovce, dieťa, auto

Tragédia v osade: dieťa zomrelo po prehriatí v aute

17.07.2024 14:04

Zostáva zatiaľ nevyriešenou záhadou, ako sa mohla tri a polročná Ivanka dostať do prehriateho auta a sama sa tam zamknúť.

Tank / Gaza /

Izrael podnikol 25 útokov za 24 hodín, zahynulo 52 ľudí

17.07.2024 14:04

Líder Hamasu obvinil Izrael z toho, že zámerne podkopáva rokovania o prímerí a dohode o prepustení rukojemníkov, pretože nechce ukončiť vojnu.

Ministerstvo spravodlivosti

Odškodnením pozostalých po Krivočenkovi predišla vláda žalobe voči SR

17.07.2024 13:56

Vláda rozhodla, že pozostalí po advokátovi Ľubomírovi Krivočenkovi dostanú odškodnenie v sume 90-tisíc eur.

švédsko teroristický útok

Vo Švédsku sa v obhorenom aute našli dve telá, mohlo by ísť o nezvestných Britov

17.07.2024 13:33

Telá so strelnými ranami sa našli v aute s dánskou poznávacou značkou.

podolay

Prezident Nemecko-slovenskej hospodárskej únie, poslanec nemeckého parlamentu 2017-2021. Moje blogy budú venované politike, ekonomike, ale aj spoločensky aktuálnym témam a to nielen na Slovensku. -------------------------------------------- Ďakujem za Vaše maily k článkom: pavol@podolay.eu

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 423979x
Priemerná čítanosť článkov: 9021x

Autor blogu

Kategórie