Založ si blog

Čo teraz? Čo čaká Slovensko? Alternatíva?

V súvislosti s nedávno uverejnenými preferenciami strán na Slovensku (či už pravdivých, alebo kúpených) ma napadol výrok britského premiéra Winstona Churchilla: „najväčší argument proti demokracii je pätminútový rozhovor s priemerným voličom“. A celkom iste to platí aj na priemerného slovenského voliča.

 

Bolo vskutku desivé zažiť posledné dni rokovanie najvyššieho zákonodárneho orgánu Slovenskej rebubliky o páde vlády Eduarda Hegera (vlastne Matoviča). To bol teda obraz demokracie v decembri 2022 a to po 30-tich rokoch nezávislosti Slovenska! Vďaka Sulíkovej SaS sa toto trápenie konečne skončilo.

V Národnej rade Slovenskej republiky je stále veľa nesystémových hnutí, ako je OĽANO, SME RODINA, ZA ĽUDÍ, ĽSNS a ich odnož Republika. Niektoré sú mnohokrát len na jedno použitie, ako nám to slovenská politická scéna už dlhodobo dokazuje. Tie by už, po tom čo nám tu za posledné roky predviedli, nemali dostať šancu na parlamentné kreslá. Správanie Igora Matoviča by malo byť pre voličov ponaučením pri každých ďalších voľbách, že nie je správne používať svoj hlas ako protestný. Mal by sa využívať viac racionálny úsudok, než emócie z jedného videa koncom januára 2020 vo francúzskom Cannes. O tom bolo tých 25,02%.

Aj Vy cítite, že popri všetkých tých „demokratických nástrojoch” za posledných 30 rokov, opäť smerujeme k totalite a neviete, čo s tým? Nenastal práve teraz ten čas na skutočnú národno-pravicovú Alternatívu? Taká šanca sa nám voličom, tak skoro nevráti.

Vráťme Slovensko konečne jeho občanom! Áno, Slovensko má byť na 1. mieste.

Alebo je to väčšine národa skutočne jedno, kam sa krajina uberá? Ako budú vyrastať ich deti? Chce si nechať vziať slobodu a demokraciu? Nejako sa mi to nechce veriť. Je teda len na skutočnej väčšine národa, aby sa konečne prebudila s tejto politickej letargie. Vy občania ste všetci nová alternatíva pre Slovensko!

Kedy si toto všetko uvedomí aj priemerný volič na Slovensku, ktorého politika síce nezaujíma, ale v neposlednej rade sa ho bytostne a najmä ekonomicky dotýka? Čím skôr sa tak stane, tým to bude lepšie pre krajinu pod Tatrami a jej obyvateľov.

Lebo stále platí, keď sa volič nestará o politiku, potom sa politika postará aj o neho, so všetkými negatívnymi dôsledkami pre jeho osobu.

Akú rolu vlastne hrá Ukrajina v Afrike?

09.09.2023

Odkedy Ukrajina existuje ako samostatný štát, od roku 1991, vlády v Kyjeve pozlátili všetko, čo zostalo z dedičstva sovietskej éry. Najmä so zbraňami sa dali dosiahnuť vysoké zisky, ktoré však plynuli do súkromného sektora. To bolo bezohľadné. Musí sa zdať záhadou, že Severná Kórea bola v krátkom čase schopná zostrojiť veľké rakety a dokonca vytvoriť svoje vlastné [...]

Zelenského po summite bolí hlava!

14.07.2023

Niet sa čo diviť, že Zelenského teraz bolí hlava. Bol naivný a prehral s prefíkaným západom na celej čiare. Tak ale zvyčajne dopadnú diletanti v politike. Mal sa predsa len držať toho herectva. Teraz priviedol vlastnú krajinu do záhuby. Prvý týždeň po ruskej invázii boli otvorené dvere na dohodu s Ruskou federáciou. Nechal sa ovplyvniť západom, aby len pekne pokračoval [...]

NATO sa stále nepoučilo!

12.07.2023

Po 20-ročnom pôsobení NATO v Afganistane, ktoré skončilo v roku 2021 obrovským fiaskom, sa teraz na Ukrajine črtá podobný scenár. Bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty a bývalý zbrojný inšpektor OSN Scott Ritter vo videu zverejnenom na americkom kanáli YouTube U.S. Tour of Duty tvrdí, že je rovnako nepravdepodobné, aby bolo NATO schopné uspieť v [...]

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska /

Muž v Bratislave strieľal z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočníka zabili

28.09.2023 07:00, aktualizované: 09:52

V náhodnej streľbe útočník pokračoval aj pred bytovku. Potom na policajtov vybehol s nožom, tí ho smrteľne zranili.

podolay

Prezident Nemecko-slovenskej hospodárskej únie, poslanec nemeckého parlamentu 2017-2021. Moje blogy budú venované politike, ekonomike, ale aj spoločensky aktuálnym témam a to nielen na Slovensku. -------------------------------------------- Ďakujem za Vaše maily k článkom: pavol@podolay.eu

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 396929x
Priemerná čítanosť článkov: 9231x

Autor blogu

Kategórie