Založ si blog

Má „Západ“ vôbec záujem na diplomatickom riešení konfliktu na Ukrajine?

Dovolím si tu pochybovať. Každá vojna, aj tá na Ukrajine sa stejne raz skončí dohodou! Čím neskôr to bude, tým viac obetí na životoch to bude stáť. Momentálne vraj ani ruský prezident Vladimír Putin, ani ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vraj nie sú pripravení začať rokovania. Je to však pravda? Neformálne stretnutie na práve prebiehajúcej Bezpečnostnej konferencii v Mníchove by bola bývala výborná platforma na také stretnutie. To sa trestuhodne premrhalo.

Avšak nepozvaním Ruskej federácie, prvýkrát v histórii, na túto konferenciu sa len dokazuje, že “západ” vôbec nemá záujem na diplomatickom riešení konfliktu na Ukrajine.

Aký význam má potom táto konferencia, keď od začiatku vylúči účasť krajín ako Rusko a Irán, namiesto toho, aby sa práve s týmito krajinami viedli aj dôverné a zákulisné rokovania. Práve týmto formátom sa v minulosti táto konferencia tak veľmi pýšila.

Navyše, keď sa konferencie zúčastní aj viceprezidentka USA Kamala Harris, generálny sekretár NATO Stoltenberg, prezidentka komisie EÚ Ursula von den Leyen, nemecký kancelár Scholz, francúzsky prezident Macron a bude tam aj 83 ministrov zahraničia a obrany z celého sveta. A čuduj sa svete budú tam aj také sporné osoby, ktorými sú lídri „významných mimovládnych organizácií a think-tankov“, napríklad dvaja miliardári Bill Gates a George Soros!

Bývalý zahranično-politický poradca ex-kancelárky Merklovej pán Heusgen, ktorý prvýkrát tejto konferencii šéfuje sa tu svojim výberom účastníkov dokonale odhalil. Odmietol okrem Ruska a Iránu aj účasť strany Alternative für Deutschland (AfD), ktorú do nemeckého parlamentu zvolili milióny voličov. Bojí sa kritickej diskusie? Práve tej AfD, ktorá minulý týždeň v Bundestagu predložila mierovú iniciatívu (https://dserver.bundestag.de/btd/20/055/2005551.pdf ) ohľadom vojny na Ukrajine, ktorú ale všetky, akože “demokratické” strany v nemeckom parlamente hneď svorne zamietli!

Jediné o čom sa na konferecii pravdepodobne teraz bude rokovať, bude téma dodávok čoraz viac a viac zbraní na Ukrajinu, aby vraj Ukrajina vojensky porazila Rusko. Neviem, či takému nezmyslu aj sami reálne veria tí, čo to tvrdia. A celé toto vojnové štvanie je navyše financované niekoľkými miliónmi eur daňovych poplatníkov v Nemecku, čo tie 3 dni stoja. A to ani nehovoriac o nasadení 4.800 policajtov na jej ochranu a armády, ktorá zabezpečuje celú logistiku a dopravu účastníkov. Prečo nejdú rokovať na nejakú americkú lietadlovú loď, keď majú taký strach pred ľudom?

Zmysel konferencie práve v dnešnej dobe by mal byť práve tak mimoriadne dôležitý dialóg za rokovacím stolom! Tu sa ukazuje v plnej nahote, akým cieľom a komu táto konferencia vlastne slúži. Mieru určite nie! Tie časy sa žiaľ nástupom vojnových štváčov do ich dočasných funkcií vo vládach asi nateraz skončili.

Ale pravda nakoniec stejne všetkých dobehne. Aj verím, že aj tých jastrabov v odvolanej vláde na Slovensku, čo chcú do vojny na Ukrajine za každú cenu poslať slovenské stíhačky MiG-19, riskujúc tým aj priamy konflikt s Ruskom. To nie sú štátnici, to sú šialení dobrodruhovia! Ako sa vôbec mohli dostať do takých funkcií?

 

Poznámka.

Všetko čo tu píšem je môj osobný názor. Nie som členom žiadnej strany na Slovensku (ani som nikdy nebol), a nie som členom politickej strany ani v cudzine. Moje názory teda nie sú postojmi žiadnej politickej strany. Pre serióznu a neanonymnú diskusiu je v pravo uvedená moja emailová adresa.

 

Akú rolu vlastne hrá Ukrajina v Afrike?

09.09.2023

Odkedy Ukrajina existuje ako samostatný štát, od roku 1991, vlády v Kyjeve pozlátili všetko, čo zostalo z dedičstva sovietskej éry. Najmä so zbraňami sa dali dosiahnuť vysoké zisky, ktoré však plynuli do súkromného sektora. To bolo bezohľadné. Musí sa zdať záhadou, že Severná Kórea bola v krátkom čase schopná zostrojiť veľké rakety a dokonca vytvoriť svoje vlastné [...]

Zelenského po summite bolí hlava!

14.07.2023

Niet sa čo diviť, že Zelenského teraz bolí hlava. Bol naivný a prehral s prefíkaným západom na celej čiare. Tak ale zvyčajne dopadnú diletanti v politike. Mal sa predsa len držať toho herectva. Teraz priviedol vlastnú krajinu do záhuby. Prvý týždeň po ruskej invázii boli otvorené dvere na dohodu s Ruskou federáciou. Nechal sa ovplyvniť západom, aby len pekne pokračoval [...]

NATO sa stále nepoučilo!

12.07.2023

Po 20-ročnom pôsobení NATO v Afganistane, ktoré skončilo v roku 2021 obrovským fiaskom, sa teraz na Ukrajine črtá podobný scenár. Bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty a bývalý zbrojný inšpektor OSN Scott Ritter vo videu zverejnenom na americkom kanáli YouTube U.S. Tour of Duty tvrdí, že je rovnako nepravdepodobné, aby bolo NATO schopné uspieť v [...]

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska /

Muž v Bratislave strieľal z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočníka zabili

28.09.2023 07:00, aktualizované: 10:11

V náhodnej streľbe útočník pokračoval aj pred bytovku. Potom na policajtov vybehol s nožom, tí ho smrteľne zranili.

podolay

Prezident Nemecko-slovenskej hospodárskej únie, poslanec nemeckého parlamentu 2017-2021. Moje blogy budú venované politike, ekonomike, ale aj spoločensky aktuálnym témam a to nielen na Slovensku. -------------------------------------------- Ďakujem za Vaše maily k článkom: pavol@podolay.eu

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 396932x
Priemerná čítanosť článkov: 9231x

Autor blogu

Kategórie