Založ si blog

Zelenského poradca: Máme právo všetko zničiť!

Mačka je už von z vreca. Zelenského poradca Mychajlo Podoľak oznamuje to, čo bolo už dávno známe. Zelenskyj zámerne presadzuje politiku spálenej zeme. To však nie je všetko. Ukrajina má „právo“ zničiť všetko na Kryme, v Doneckej ľudovej republike, Luganskej ľudovej republike, Záporožskej a Chersonskej oblasti, povedal Mychajlo Podoľak, poradca šéfa kancelárie Vladimíra Zelenského.

Tvrdil: „Prečo by mala Ukrajina, ktorá dnes absolútne závisí od plnej spolupráce s partnermi v oblasti vyzbrojovania a ich nasadenia a akú vojenskú misiu by sme plnili s dopadom na Moskvu? Máme iné prioritné ciele.“

„To, čo nám zaručuje medzinárodné právo, to znamená, že máme právo zničiť všetko na území Krymu, Luganska (LĽR), Donecka (DĽR), Záporožia a Chersonskej oblasti.“ Takto koná niekto, kto má skutočný zámer zjednotiť krajinu? Získať späť občanov? Mesto Doneck je už deväť rokov pod paľbou kyjevských jednotiek. Už bolo zavraždených viac ako 14.000 civilistov a bola zničená aj civilná infraštruktúra. USA, EÚ, berlínska a aj slovenská vláda to podporujú.

S týmto odhalením by malo byť jasné, kto patrí pred medzinárodný tribunál.

Prečo Zelenskyj tak tvrdohlavo bojuje o Bachmut?

Bachmut alebo po rusky Arťomovsk má strategickú hodnotu. Ale niet pochýb o tom, že tam budú vyhnané kyjevské jednotky. Prečo tam teda Zelenskyj posiela desaťtisíce svojich vojakov na istú smrť alebo zajatie? Bolo by príliš zjednodušené myslieť si, že Bachmut je len o spôsobovaní obetí ruskej armáde zničením alebo dokonca o udržaní kontroly nad mestom. V Bachmute môžeme pozorovať, čo už kyjevské jednotky všade predviedli v oblastiach stratených Kyjevom. To sú oblasti, kde ľudia už v referendách vyhlásili, že radšej budú žiť pod brutálnym jarmom Moskvy, ako sa stať ukrajinskými hrdinami. Ide o oblasti, v ktorých sa v drvivej väčšine hovorí rusky, 80 percent a viac. Oblasti s ľuďmi, ktorým Porošenko pred deviatimi rokmi zakázal používať materinský jazyk. Pučistická vláda v Kyjeve vie, že tieto oblasti navždy stratila. Čo sa tam teda vlastne deje?

Bolo to pozorované v Mariupole. Prisluhovači práporov Azov zámerne zriadili pozície v obytných budovách, klinikách, materských školách a školách, premenili ich na vojenské objekty a vyprovokovali ich zničenie. Zabarikádovali sa v Azovskej oceliarni, najväčšej v Európe, čím zabezpečili úplné zničenie tohto priemyselného zariadenia. Od začiatku bolo jasné, že ani toto mesto nebude možné udržať. Bol to sám Zelenskyj, kto pod hrozbou smrti zakázal akékoľvek stiahnutie sa z mesta a oceliarne. Stálo to tisíce životov, no politický herec dosiahol svoj cieľ. Mesto a jeho priemyselné závody sú takmer úplne zničené. Cieľom Zelenského je, aby sa do rúk Ruska nedostalo žiadne nezničené obývateľné mesto s fungujúcou infraštruktúrou a priemyselnými závodmi. Čo nemôže byť moje, bude zničené. Zelenskyj riadi politiku spálenej zeme, ako nafúkané, zlomyseľné dieťa. Ak tú hračku nemôžem mať, rozbijem ju, aby sa z nej nikto nemohol tešiť. Úpadok Ukrajiny po nezávislosti možno ilustrovať na malom mestečku Arťomovsk/Bachmut (max. 90.000 obyvateľov). Založili ho Rusi v 16. storočí a jeho populácia sa neustále zvyšovala, rovnako ako prosperita, ktorú prináša ťažba nerastných surovín. Pod mestom sa nachádzajú obrovské podzemné jaskyne a tunely.

Okolo roku 1900 malo mesto asi 20.000 obyvateľov. V roku 1989 dosiahol vrchol 90.000. Odvtedy, keď Kyjev prevzal kontrolu, to už išlo z kopca. Aj z hľadiska blahobytu, aj počtu obyvateľov. V roku 2015 ich bolo len 77.000. O päť rokov neskôr ich bolo o ďalších 4.000 menej. To ukazuje, že vláda v Kyjeve nebola a ani nie je schopná udržať blahobyt, ktorý už bol dosiahnutý. Po zákaze ruštiny tisíce ľudí utiekli do Ruska. Aké dôveryhodné to môže byť, keď má byť Arťomovsk teraz všetkými prostriedkami udržaný pod Kyjevom, ktorý má teraz údajne len asi 5.000 civilistov?

Mariupol, Arťomovsk, Cherson

Arťomovsk predurčil Zelenskij k rovnakému osudu ako Mariupol. Nič nezostane ruským podľudom, ktorí budú obývať mesto. To isté platí pre všetky oblasti, vrátane vidieckych, ktoré chcú patriť Rusku. Kyjevskí vojaci plienia a pália všetko, čoho sa musia vzdať. Ale aj tam, kde ich už osem rokov vyháňajú, pokračujú v pustošení a zabili viac ako 14.000 civilistov. Mesto Doneck a okolie je stále ostreľované ťažkými zbraňami kalibru NATO a každý deň pribúdajú nové obete. Niet pochýb, že ide o vojnové zločiny. Ale kyjevský režim je v tradícii USA, ktoré v každej zo svojich útočných vojen najprv bombardovali mestá a zabili milióny civilistov.

Je to obraz o duševnom stave Zelenského, že v radoch svojej armády prijíma desaťtisíce obetí s hlavným cieľom, čo najviac zničiť stratené mestá. Znovu tu pripomínam Mariupol. V tom sú nápomocní aj poľskí žoldnieri, ktorých je desať či dvadsaťtisíc, ktorí tradične nenávidia Ukrajincov, no ešte viac nenávidia Rusov. Asi neprekvapí, že sa veselo podieľajú na ničení ukrajinských miest. Koniec koncov, stále sa majú otvorený účet so 60.000 Poliakmi, ktorých na konci vojny v roku 1945 zavraždili ukrajinskí nacionalisti.

Ale dá sa predpokladať, že všetkým zahraničným žoldnierom bojujúcim za kyjevský režim je tiež jedno, v akom stave je civilná infraštruktúra. Určite sú medzi nimi aj psychopati, ktorí majú potešenie z číreho ničenia, vrážd a zabíjania. Týchto psychopatov možno nájsť v každej armáde, ale najmä medzi žoldniermi.

Peniaze sa zarábali na východe

Východné oblasti Ukrajiny boli vždy hospodársky najvýznamnejšie.

Sú tam nerastné suroviny a s tým spojený ťažký priemysel. Po roku 1990 tam bol priemerný príjem takmer dvakrát vyšší ako v západných častiach a práve o tieto regióny prišiel Kyjev vlastnou vinou. Ak by pučistická vláda za Porošenka nezakázala ruský jazyk, nestalo by sa vôbec nič. Minskými dohodami sa mu ešte stavali zlaté mosty. Porošenko však po nich nechcel ísť ďalej, ako priznal minulý rok. A bola to Merkelová a Hollande, ktorí tiež oznámili, že tieto dohody nikdy nemali za cieľ zachovať mier a zjednotenú Ukrajinu. Vojnu s Ruskom naplánovali títo zločinci a neváhali o tom dokonca klamať OSN. Treba vidieť, že ak by po referendách tieto priemyselne vyspelé regióny vstúpili do Ruskej federácie bez ujmy, mohol to byť pre Rusko ekonomickým ziskom. Krym je dobrým príkladom toho, ako dobre sa mohli mať ľudia na východe Ukrajiny, keby mali to šťastie byť súčasťou Ruskej federácie. To by však masívne poškodilo povesť hodnotového západu. Zelenskyj teda používa americkú metodológiu v tom zmysle, že akonáhle stratia kontrolu nad oblasťou, nikde nesmie dôjsť k zlepšeniu životných podmienok.

Nedostatok munície kyjevskej armády, pretože sa strieľa na civilistov

Zo Spojených štátov sa už ozývajú hlasy napomínajúce Kyjev, aby zachádzal cielenejšie s muníciou. Masívna spotreba munície kyjevskej armády je z veľkej časti spôsobená tým, že strieľa zo všetkých rúr v snahe spôsobiť čo najväčšie škody na tom, čo nemôže mať. Vôbec nezáleží na tom, či to má vojenský zmysel. Je to čistá nenávisť, ktorá poháňa tieto činy. To, že za to nie sú povolaní na zodpovednosť je spôsobené aj tým, že západných politikov pohlcuje rovnaká nenávisť. Akceptujú každý (vojnový) zločin, obrovské škody na vlastnej ekonomike, státisíce mŕtvych tiel, hlavné je, že by to mohlo poškodiť Rusko. Pokiaľ teda NATO dodáva zbrane Kyjevu, podporuje Zelenského politiku úplného zničenia spálenej zeme. Všetci politici, ktorí to podporujú, sú v tradícii USA vinní za ničenie, smrť a útek nevinných civilistov. Novinár Seymour Hersh teraz obvinil amerických politikov, že ich poháňa nenávisť. Ostáva mi teda len dúfať, že v dohľadnej dobe padnú tvorcom na prsty novovzniknuté zákony proti nenávistným prejavom. Ako inak možno pochopiť prejavy proti Putinovi a Rusku, ako poháňané čistou iracionálnou nenávisťou? Ale nenávisť a strach sú zlí poradcovia, a to vysvetľuje, čo sa deje na Ukrajine a prečo na Západe stále dvoria (vojnovým) zločinom Zelenského. Je mi ľúto tých úbohých chlapcov, ktorých nezmyselne obetujú nielen v Arťomovsku. Možno len dúfať, že zodpovedných zločincov potrestá aspoň karma.

Nie je najvyšší čas na mierové rozhovory? Mala nedávna spoločná návšteva Česko-Slovenských prezidentov v Kyjeve ako tému so Zelenským aj bod o mierových rozhovoroch? Išlo len o ďaľšie dodávky zbraní na dosť zničenú Ukrajinu, aby tam bolo ešte viac krajiny zničenej? Alebo išlo hlavne o PR akciu a náležité fotky (aj tie dekadentné s luxusného vlaku!) a videá s krytov, pre nastávajúcu volebnú kampaň slovenskej prezidentky?

Ak tam nebola žiadna reč o mieri, boli to len vyhodené peniaze daňových poplatníkov!

Jadrová vojna? Prežila by len južná pologuľa.

16.04.2023

Neustále sa spomína možnosť eskalácie ukrajinského konfliktu, až po vznik III. svetovej vojny. To znamená pravdepodobne jadrovej vojny. Pozrime sa teda na jej následky. Účinky atómového bombardovania sú väčšinou nesprávne posudzované. Hirošima a Nagasaki nie sú jadrové púšte. Rýchlo sa z nich opäť stali prosperujúce mestá. Ale aké budú účinky, ak sa použijú [...]

Vznikne Poľsko-ukrajinská konfederácia? Akási nová „Rzeczpospolita“ z roku1569?

12.04.2023

Poľsko-ukrajinská konfederácia by bola vážnou provokáciou pre Rusko a nočnou morou pre Nemecko. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj počas návštevy Varšavy vyhlásil, že medzi oboma štátmi už čoskoro nebudú existovať žiadne hranice – ani ekonomicky, ani politicky, ani historicky. Týždenník Strana citoval vlastné zdroje, podľa ktorých Zelenského úrad rokuje o [...]

Priama demokracia aj na Slovensku?

08.04.2023

Občania stále viac strácajú dôveru v politické strany. Je to fenomén rastúcej nechuti voličov voliť strany a politikov označovaných ako štandartné. Prejavilo sa to pri rôznych voľbách, kde výrazne uspeli aj nezávislí kandidáti, bez podpory straníckych štruktúr. Nie je ale to len špecifikum Slovenska, vidíme to aj v iných krajinách. Preto sa často spomína ako [...]

Ukrajina EÚ Irán drony Kuleba sankcie výzva uarus

VIDEO: Dron zasiahol bytovku v ruskom Voroneži

09.06.2023 10:22

Dvaja ľudia utrpeli zranenia.

Su-27 / Bojová stíhačka /

Rusi pri hraniciach NATO a Švédska. K dvom lietadlám vzlietli spojenecké stíhačky

09.06.2023 09:55

Ruské lietadlá nepostupovali v súlade s medzinárodnými normami, uviedlo britské letectvo.

Žilinka

Žilinka považuje trest pre Dědečka za nízky, dal pokyn na odvolanie. Rozhorčení sú aj príbuzní obetí

09.06.2023 09:43

Dušan Dědeček dostal za usmrtenie piatich mladých ľudí na zastávke v centre Bratislavy 15-ročný trest odňatia slobody.

SR Bratislava Kollár voľbynrsr2023 NR vyhlásenie BAX

Kollár vyhlásil termín parlamentných volieb. Štartuje oficiálna kampaň

09.06.2023 09:06

Politické subjekty môžu na kampaň minúť najviac tri milióny eur.

podolay

Prezident Nemecko-slovenskej hospodárskej únie, poslanec nemeckého parlamentu 2017-2021. Moje blogy budú venované politike, ekonomike, ale aj spoločensky aktuálnym témam a to nielen na Slovensku. -------------------------------------------- Ďakujem za Vaše maily k článkom: pavol@podolay.eu

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 371740x
Priemerná čítanosť článkov: 10047x

Autor blogu

Kategórie